Блог природоохоронця: Активісти інформують жителів Мильчі та Остріїва про небезпеки від будівництва нової ЛЕП – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Блог природоохоронця: Активісти інформують жителів Мильчі та Остріїва про небезпеки від будівництва нової ЛЕП

Блог активіста Екоклубу Олега Гетуна, який координує проект по інформуванню громадськості щодо небезпек, пов’язаних із будівництвом лінії електропередач Луцьк північна-Тернопільська.

22 квітня природоохоронці разом із журналістами здійснили поїздку в с.Остріїв (Млинівський район) та с.Мильча (Дубенський район), аби дізнатися громадську думку і поширити інформації про планове будівництво лінії електропередач Луцьк північна-Тернопільська. Приймали участь в поїздці: Юрій Ткачук (керівник МГО «ФМІ «Крила»), Олег Гетун (активіст МГО»Екоклуб»), журналістка Олена Демчук (телеканал «Рівне 1»), журналіст Володимир Струс (РТБ), 2 оператора.

Село Остріїв. Були присутні на зборах села, де питання будівництва ЛЕП стояло перше в порядку денному. З’ясували, що 2-3 роки тому представники Укренерго вже приїжджали в село. Ніякої інформації  про можливу шкоду для здоров’я людей донесено не було. Прав і обов’язків землевласники не знають і ніхто їм того не розказував. Під приводом, що лінію побудують і так без їх згоди у частини людей взяли погодження на встановлення опор під ЛЕП. Нам представили карту сільради із нанесеною на нього лінією, пронумерованими опорами і виділеними  земельними ділянками, які попадають в межі охоронної зони (є фотокопія у додатку).

Переважна більшість людей в селі бідні і єдине з чого живуть  – землеробство і особисте фермерське господарство. Обробіток землі здійснюють вручну. Значну частину часу проводять на своїх земельних ділянках здійснюючи прополку і обробіток землі. Налаштовані проти будівництва ЛЕП в запропонованому Укренерго варіанті.

Сільський голова пропонує для проведення ЛЕП вибрати іншу ділянку, що знаходиться поза селом в заплаві р.Іква. На цій території є вже декілька існуючих ліній електропередач різної потужності, опори яких знаходяться в долині річки. Свої зауваження сільський голова висловив 2 березня в м.Дубно на зустрічі організованій Укренерго. На письмовий запит отримав відповідь, що схему прокладання  на даній ділянці міняти не будуть.

Людям коротко роз’яснили їх права і обов’язки, а також лишили інформаційні листівки. Постановили, що витяг з протоколу сходу села відправити на Укренерго і також підготувати і відправити  колективний лист із підписами жителів про зміну проходження маршруту ЛЕП. Люди, що дали попередні погодження на будівництво ЛЕП, в індивідуальному порядку надішлють листи про відмову від погоджень через причину, що їх не поінформували про можливу шкоду від такого будівництва.

У с. Мильча ми провели зустріч із сільським головою і зацікавленими місцевими жителями щодо можливого будівництва і їх поінформованістю з цього приводу. Місцеві жителі знають про таке будівництво. Біля території села вже розташовані дві діючі лінії 750кВ та 330кВ. Остання знаходиться на відстані 70-80 м. від приміщення школи. Про свої права ознайомлені після попередньої нашої зустрічі в березні. Категорично  не налаштовані проти будівництва. Висловлюють побоювання, що ніякої належної компенсації від втрати грошової вартості земельних ділянок їм не заплатять. Окрім того, у результаті будівництва в захисну зону ЛЕП попадуть щонайменше дві присадибні ділянки із розміщеними житловими будівлями.

IMG_0068
Активісти Екоклубу та МГО “Крила” розповідають селянам про плановане будівництво
IMG_0025
Спілкування журналістів з місцевими мешканцями

IMG_0008 IMG_0012 IMG_0021 IMG_0009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Телесюжет каналу РТБ

 

Статті подібної тематики:

Поїздка в заказник «Квітуча гора» від 17 березня

Тест на знання атомної енергетики

Заказники не постраждають, а селяни отримають виплати?

“Укренерго” ігнорує звернення громадськості?

 

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Олег Гетун, активіст Екоклубу,

Тел.: 0964648835

Ел.пошта: oleg@ecoclubrivne.org