На даху Центральної міської клінічної лікарні у Сумах монтують сонячну електростанцію – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

На даху Центральної міської клінічної лікарні у Сумах монтують сонячну електростанцію

На даху Центральної міської клінічної лікарні у Сумах монтують сонячну електростанцію

Сумщина із перших днів відкритої війни страждає від постійних обстрілів ворога. Минулоріч під час відключень електроенергії медичні заклади працювали нестабільно, потребували резервного джерела електропостачання. Зокрема, і Центральна міська клінічна лікарня, для якої встановлюють сонячну електростанцію. Вона підвищить енергетичну безпеку медичного закладу під час можливих відключень електрики. 

«Розвиток відновлювальних джерел енергії та впровадження сталих рішень у Сумській громаді для нас пріоритет. Це енергетична безпека та незалежність від викопних енергоносіїв. Зараз плануємо побудувати три сонячні електростанції – для дитячої лікарні, міської клінічної лікарні, теплиці з червонокнижними рослинами. У планах також встановити СЕС для потреб комунального підприємства «Електроавтотранс» та водоканалу», – коментують у Сумській міській раді. 

Загальна потужність сонячної електростанції – 60 кВт. Спершу на даху змонтують 33 сонячні панелі, загальною потужністю 20 кВт. На це з міського бюджету виділили близько 18,5 тисяч євро. Іншу частину коштів – 27 500 євро – зібрав Екоклуб разом із жертводавцями із Польщі, Чехії, Нідерландів та Німеччини у межах проєкту “Сонячна допомога Україні” (Solar Aid For Ukraine). За ці кошти монтуватимуть інші 40 кВт.  

Більше: Для лікарні на Сумщині встановлять сонячну електростанцію

Завершити монтаж планують до кінця червня. За попередніми розрахунками, робота станції допоможе економити щорічно 457,5 тисяч гривень на оплаті за комунальні послуги. За зекономлені кошти планують втілити енергоефективні заходи в інших медичних закладах.  

“Українські громади вже розпочали відбудову, яка відбувається за принципами сталого розвитку. Вони готові втілювати рішення, які допоможуть в їхній енергетичній незалежності та відмові від викопних енергоносіїв. До кінця літа Екоклуб планує допомогти громадам побудувати ще вісім сонячних електростанцій у різних областях України. Продовжуємо шукати партнерів, фінансової підтримки та обладнання для втілення ще більшої кількості проєктів”, – наголошує експерт Екоклубу Дмитро Сакалюк. 

Більше про проєкт Solar Aid For Ukraine та як долучитися тут.