Для лікарні на Сумщині встановлять сонячну електростанцію – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Для лікарні на Сумщині встановлять сонячну електростанцію

Для лікарні на Сумщині встановлять сонячну електростанцію

У Сумах встановлять сонячну електростанцію для Центральної міської клінічної лікарні. Її потужність – 60,0 кВт. Кошти на її встановлення – 27 500 євро – зібрав Екоклуб разом із жертводавцями із Польщі, Чехії та Німеччини. Іншу частину – 18 500 євро – виділять із бюджету громади. Електростанція гарантуватиме енергетичну безпеку медичного закладу: хворі та поранені продовжуватимуть отримувати допомогу незалежно від можливих російських атак. 

Сумська область межує з росією, тому з перших днів повномасштабної війни страждала від обстрілів, які тривають і донині. Часті обстріли енергетичної інфраструктури минулої осені спричинили нестабільну роботу медичних закладів. Лікарні закупили генератори, але їхньої потужності було недостатньо для забезпечення електроенергією всіх будівель.

У 2022 році Сумська лікарня отримала від благодійників генератор, потужністю 500 кВт. Обладнання вмикається протягом 30 секунд під час відключень електроенергії. Завдяки цьому медичний заклад продовжував надавати допомогу, а лікарі проводили операції. Під час таких надзвичайних ситуацій можуть виникнути проблеми з обстеженням пацієнтів, зазначають працівники лікарні: 

 “Рентгенівське обладнання має велику потужність і страждає від перепадів напруги. Тому ми відключали частину обладнання від електромережі і відправляли пацієнтів на обстеження на іншому обладнанні. Також використовували пересувні рентгенівські апарати. Для нас надважливо забезпечити безперервний лікувальний процес у випадках тривалого відключення електроенергії. Встановлена сонячна електростанція допоможе забезпечити функціонування операційного та реанімаційного блоків, – розповідає Валентина Домінас, директорка Центральної міської клінічної лікарні м. Суми. 

“Будівництво сонячної електростанції вирішить питання безперебійної роботи медичного обладнання стаціонарного відділення. Найголовніше – це життя і здоров’я пацієнтів”, – підкреслює Марина Драніченко, начальниця відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії Сумської міської ради. 

Центральна міська клінічна лікарня у Сумах – багатопрофільний заклад, який надає медичні послуги жителям регіону. Із початку відкритої війни медичний заклад лікує бійців Збройних Сил України. Серед них і військовий Віталій. Стверджує, що альтернативне джерело енергії в лікарні допоможе пацієнтам та пораненим бути впевненими у своїй безпеці під час критичних ситуацій. 

“Місто Суми розташоване близько до російського кордону. На жаль, ймовірність авіаударів залишається високою. Лікарня все ще працює і має продовжувати надавати медичні послуги місцевим та військовим”, – розповідає військовослужбовець Віталій.    

Робота сонячної електростанції дозволить медичному закладу щорічно економити кошти на коштах за комунальні послуги. За попередніми розрахунками, запланована економія електроенергії складе 457,5 тисяч гривень на рік.  Посадовці кажуть, зекономлені кошти спрямують на впровадження енергоефективних заходів в інших медичних закладах. 

“Лікарня споживає 293,0 тис. кВт·год електроенергії на рік. У процесі її виробництва генеруюча компанія викидає приблизно 318 тонн вуглекислого газу. Будівництво СЕС дозволить скоротити викиди на 75 тонн”, – розповідає Марина Драніченко.   

Початок будівництва сонячної електростанції заплановано на кінець травня. Наразі Екоклуб разом з іноземними партнерами розпочав збір коштів на сонячні панелі для наступного медичного закладу – Овруцької міської лікарні. Необхідна сума – 27 500 євро. Частину коштів місцева влада планує виділити з бюджету громади. Долучайтеся до збору тут.

У грудні минулого року Екоклуб встановив сонячну електростанцію для лікарні у Звягелі у межах проєкту Solar Aid For Ukraine. Він покликаний забезпечити об’єкти критичної інфраструктури відновлюваними джерелами енергії.

ПІДТРИМАТИ УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРНІ

Контакти для додаткової інформації:

Юлія Гузій, комунікаціниця ГО “Екоклуб”,

+380067 363 6226, julia@ecoclubrivne.org