У Сумах встановили сонячну електростанцію для Центральної міської клінічної лікарні. Її потужність – 60,0 кВт. Електростанція гарантуватиме більшу енергетичну безпеку медичного закладу: хворі та поранені продовжуватимуть отримувати допомогу незалежно від можливих російських атак та раптових відключень світла.
Кошти на встановлення – 27 500 євро – зібрала громадська організація “Екоклуб” разом із жертводавцями із Польщі, Чехії та Німеччини. Іншу частину – 18 600 євро – виділили із бюджету громади.
Центральна міська клінічна лікарня у Сумах – багатопрофільний заклад, в якому щоденно перебуває близько 400 пацієнтів: лікарі проводять до 30 оперативних втручань, виконують понад 100 рентгенівських знімків. Тому відсутність електрики загрожує життю пацієнтів.
“Рентгенівське обладнання має велику потужність і страждає від перепадів напруги. Взимку під час відключень світла ми були вимушені зупиняти роботу, відправляли пацієнтів на обстеження на іншому обладнанні. Також використовували пересувні рентгенівські апарати. Для нас надважливо забезпечити безперервний лікувальний процес у випадках тривалого відключення електроенергії. Встановлена сонячна електростанція допоможе забезпечити функціонування операційного та реанімаційного блоків, – розповідає Валентина Домінас, директорка Центральної міської клінічної лікарні м. Суми.
Сонячна електростанція працюватиме у парі з генератором. Тож її робота допоможе зекономити кошти, передбачені на пальне. За попередніми розрахунками, запланована економія електроенергії складе 457,5 тисяч гривень на рік. Кошти спрямують на впровадження енергоефективних заходів в інших медичних закладах.
“Місто розташоване близько до російського кордону, область постійно обстрілюють. Цими пілотними проєктами – встановленням сонячних електростанцій на комунальних установах – хочемо налагодити довготривалу співпрацю з громадськими організаціями, які допомагають громадам стати енергетично незалежними. Такою організацією є Екоклуб. Ми знаємо про успішно втіленні проєкти в інших населених пунктах України і сподіваємося, що Суми стануть одними із них”, – підкреслює Марина Драніченко, начальниця відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії Сумської міської ради.
На черзі у Сумах – встановлення електростанції для Дитячої клінічної лікарні імені Святої Зінаїди. Завдяки її роботі пацієнти матимуть цілодобове гаряче водопостачання. Ще одну електростанцію встановлять на міській теплиці з червонокнижними рослинами.
У грудні минулого року Екоклуб встановив сонячну електростанцію для лікарні у Звягелі у межах проєкту ”Сонячна допомога Україні” (Solar Aid For Ukraine). Станом на середину травня станція згенерувала близько 10 тис. кВт*год електроенергії. А вже у червні цього року інші електростанції встановили для лікарень у Житомирі та Дубно.
“Українські громади навіть під час війни розпочинають відбудову. Екоклуб допомагає їм у втіленні проєктів з енергетичної незалежності. Загалом до кінця літа буде побудовано вісім електростанцій для водоканалів та медзакладів із різних областей: на Рівненщині, Житомирщині, Київщині, Полтавщині”, – говорить Дмитро Сакалюк, експерт ГО “Екоклуб”.
Проєкт “Сонячна допомога Україні” має на меті зробити внесок в енергетичну безпеку громад шляхом встановлення сонячних електростанцій для лікарень та водоканалів. Екоклуб отримав близько 200 запитів від громад в Україні, тому продовжує допомагати шукати фінансування, партнерів, надає експертну підтримку для втілення проєктів.
Контакти для додаткової інформації:
Юлія Гузій, комунікаційниця ГО «Екоклуб»
+380687589889 , julia@ecoclubrivne.org