Екоклуб готує оцінку вразливості до зміни клімату для Рівного – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Екоклуб готує оцінку вразливості до зміни клімату для Рівного

Екоклуб готує оцінку вразливості до зміни клімату для Рівного

Адаптація до зміни клімату та розроблення плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) – це невід’ємна частина міста майбутнього, що протистоїть кліматичним викликам. Громади повинні знати про можливі ризики внаслідок стрімкої зміни клімату, а план адаптаційних заходів допоможе їм у сталому розвитку.

Саме зараз Рівненська міська територіальна громада розробляє План дій сталого енергетичного розвитку та клімату, що передбачений до 2030 року. У рамках розробки цього документу за сприяння Міжнародного фонду Відродження відбулася зустріч Екоклубу з представниками управлінь міста Рівного та комунальними працівниками. На ній обговорили процес збору даних для проведення оцінки вразливості та розробки заходів з адаптації. 

Нам важливо допомогти  управлінцям та комунальним працівникам. Тільки ті заходи з адаптації, до яких залучена громадськість, будуть розроблені якнайкраще та втілені найефективніше. Управлінці – це експерти, які знають місто та адміністративну систему зсередини. Маємо надію, що спільна праця дозволить розробити інтегровану концепцію заходів з кліматичної адаптації, що у майбутньому слугуватиме в їхній роботі і покращуватиме якість життя рівнян та квасилівчан, – говорить експертка зі сталого розвитку Оксана Поль.

Опісля оцінки вразливості Екоклуб розробить для Рівненської громади рекомендації щодо заходів з кліматичної адаптації. Сподіваємося, що їх врахують під час розроблення нового ПДСЕРК.

Більше про приклади адаптаційних заходів у громадах читайте тут.