Відбудова, яка вже розпочалася в українських громадах, демонструє попит на розвиток відновлюваних джерел – встановлення сонячних електростанцій. Тому зростає потреба у співпраці з кваліфікованими підрядниками, які зможуть втілювати проєкти “під ключ”.
Щоб досвідчених спеціалістів ставало більше, їх готуватимуть в одному з вищих професійних училищ Хмельницького. Проєкт втілюватиме громадська організація “Хмельницький енергетичний кластер”. Для цього вже розробляють навчальну програму, закупили необхідне обладнання та встановили сонячну електростанцію. Кошти на проєкт отримали у межах грантового конкурсу від Екоклубу та Екодії.
«Попит на встановлення СЕС росте, а спеціалістів, які монтують сонячні електростанції, – бракує. Наша мета – збільшити кількість кваліфікованих та досвідчених працівників, які отримуватимуть відповідну освіту після закінчення 9-го класу», – говорить Артур Кокаревич, координатор проєкту.
Освітня програма включатиме практичні заняття. Студенти знайомитимуться з принципами роботи обладнання, особливостями роботи сонячної станції, яку встановили на даху ВПУ. Її потужність – 3,36 кВт, а інвертора – 5 кВт. СЕС може бути додатковим джерелом живлення, тож училище працюватиме безпечніше під час можливих відключень електрики, наголошує Артур Кокаревич.
Навчатимуть студентів викладачі, які отримали сертифікати з підвищення кваліфікації. Зараз в училищі облаштовують аудиторію відповідним обладнанням та формують зміст навчальної програми, розроблюють презентаційні матеріали.
Навчати спеціалістів планують уже з наступного року.
Нагадуємо, що грантовий конкурс для проєктів у сфері відновлюваної енергетики триває. Як подати заявку, розповіли тут.
Ознайомлюйтеся з іншими переможцями конкурсу.
Стаття видана у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб”, і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.