Чому це важливо для нас
Унаслідок реформи децентралізації громади отримали більше можливостей для розвитку. Екоклуб вірить, що зміни “на місцях” призведуть до загального покращення ситуації в Україні. Однак, Екоклуб помітив, що інституційна спроможність ОМС у кліматичних, енергетичних та довкіллєвих сферах потребує покращення. Громади мають недостатньо досвіду у створенні енергетичних та кліматичних політик, розвитку відновлюваних джерел енергії та забезпеченні охорони довкілля. Тому важливо поширювати успішний досвід та передові практики серед громад, долучати їх до впливу на національні рішення.
Що робимо для цього
– Консультуємо українські муніципалітети під час розроблення енергетичних та кліматичних планів розвитку громад.
– Доносимо до української влади на всіх рівнях розуміння, що охорона довкілля – одна із засад Європейського Союзу, а Україна має слідувати цьому підходу.
– Проводимо навчання для ОМС в енергетичних, кліматичних та довкіллєвих напрямках.
– Організовуємо обговорення та коментування національних політик спільно з ОМС.
– Готуємо позиції та коментарі до національних політик у енергетичних, кліматичних та довкіллєвих напрямках.
– Надаємо субгранти для громад на кліматичні та енергетичні проєкти.
– Готуємо щодвотижневий дайджест новин про можливості для громад.
Які результати маємо
– 5 побудованих електростанцій для об’єктів критичної інфраструктури – медичні заклади та водоканал.
– 50 розроблених техніко-економічних обґрунтувань на розвиток ВДЕ у громадах: встановлення сонячних електростанцій та теплових насосів.
– Проведено більше 200 навчань для громад.
– Видано сім субгрантів для громад на загальну суму близько 60 тисяч євро (у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами”).
– Більще 50 випусків енергетичного та кліматичного дайджесту для громад.
Як долучитися до Екоклубу у цій діяльності
– Підписатися на щодвотижневий дайджест Екоклубу для українських громад
– Подати заявку на конкурс субгрантів від Екоклубу та Екодії.
– Долучатися до обговорень нормативно-правових актів для поліпшення законодавства.
– Брати участь у конкурсах, навчаннях від Екоклубу та партнерів.
– Звертатися до Екоклубу щодо спільної реалізації проєктів за умови наявності документації та/або фінасування.
Статті за темою:
Конкурс: надаємо гранти для проєктів у сфері “зеленої” енергетики
Розвиток відновлюваних джерел енергії у громадах – один із кроків до їхньої безпеки
Енергоефективне оновлення системи центрального опалення: теплові насоси
Угода мерів в Україні: як громади працюють разом над “зеленим” відновлення
Чому українським громадам важливо зберегти центральне опалення
Як зробити зелене відновлення безбар‘єрним для всіх верств населення
ОСТАННІ НОВИНИ
- П’ять громад отримають вживані сонячні панеліЕкоклуб оголосив результати добору громад, яким чеські партнери NESEHNUTÍ подарують вживані сонячні панелі. Їх громади використають для потреб закладів. Таке рішення підвищить сталість енергопостачання, сприятиме більшій стійкості енергосистеми. А також економитиме кошти на платі за електрику. Під час добору Екоклуб отримав 538 заявок. Серед переможців: – Понорницька громада, Чернігівська область. Загалом 112 кВт для двох… Read more: П’ять громад отримають вживані сонячні панелі
- Запрошуємо на енергетично-кліматичні стажування в Чеській республіціРаді оголосити про новий набір місцевих лідерів на стажування! Знання та досвід закордонних громад допоможуть представникам місцевого самоврядування, громадських організацій та бізнесу розпочати підготовку заходів з адаптації до кліматичної зміни, що допоможуть громадам у сталому відновленні. Подати заявку тут. Тема стажування: Поводження з відходами, стічні води: європейське законодавство та практика.Дати стажування: 2-9 листопада 2024 року.Кінцевий… Read more: Запрошуємо на енергетично-кліматичні стажування в Чеській республіці
- Що потрібно врахувати під час планування і втілення проєктів з розвитку децентралізованої генерації?У липні Екоклуб разом із Посольством Федеративної Республіки Німеччина провели захід «Розширення законодавчих рамок для стійкості: шлях до енергетичної децентралізації». Серед присутніх – представники органів державної влади, експерти в галузі енергетики, очільники комунальних підприємств та представники органів місцевого самоврядування. За наслідками заходу ділимося рекомендаціями щодо розвитку децентралізованої генерації та досягнення енергонезалежності громад: Більше про ці… Read more: Що потрібно врахувати під час планування і втілення проєктів з розвитку децентралізованої генерації?
- Місцеві фінансові інструменти підтримки розвитку сталої енергетики – ефективний спосіб фінансування розвитку громади У межах проєкту “Посилення кліматичних дій в українських громадах” Екоклуб підтримує створення місцевих фінансових інструментів розвитку сталої енергетики у громадах. Створені інструменти працюють не до вичерпання грошей або закінчення їхнього періоду, а поки не ухвалять рішення про припинення їхнього функціювання. У цьому їхня перевага, порівняно зі звичайними способами фінансування енергоефективних заходів або розгортанням відновлюваних джерел… Read more: Місцеві фінансові інструменти підтримки розвитку сталої енергетики – ефективний спосіб фінансування розвитку громади
- Опитування: як жителі Житомирської громади відчувають наслідки зміни клімату?Житомирська громада розробляє План дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК), частиною якого є оцінка вразливості до зміни клімату та розробка заходів з адаптаціїи клім. Цей документ допоможе громаді підготуватися до можливих наслідків кліматичної зміни: сильної спеки, повеней, підтоплень чи засухи. Участь жителів в опитуванні допоможе врахувати всі аспекти зміни клімату, яка вже впливає на… Read more: Опитування: як жителі Житомирської громади відчувають наслідки зміни клімату?
- Вебінар «ЕСКО: СЕС на лікарнях і водоканалах – швидко та без власних капіталовкладень»Під час війни громади мають обмежені бюджети розвитку, тому коштів на підвищення енергоефективності чи втілення енергоефективних проєктів часто може не вистачати. Одним з інструментів залучення коштів є механізм енергосервісу (ЕСКО-контрактів). Він дозволяє втілювати енергоефективні заходи без жодного вкладу громад. Для кого? Представників(-ць) органів державної та місцевої влади, підприємств, установ та організацій.Коли? 28 серпня о 10:00… Read more: Вебінар «ЕСКО: СЕС на лікарнях і водоканалах – швидко та без власних капіталовкладень»